Skip To Main Content

Staff Directory

1 2 > showing 1 - 100 of 122 constituents

Stacey Adams

Titles: Special Education Aide

Darlene Anderson

Titles: Administrative Assistant

Renee Anderson

Titles: Special Education Aide

Randy Appleby

Titles: Physical Education Teacher

Susan Arquette

Titles: Computer Lab Aide

Megan Awe

Titles: Science Teacher

Jessica Bankenbush

Titles: Math Teacher

Cheryl Bell

Titles: Math Teacher

Pat Biggin

Titles: Technology & Engineering Teacher

Richard Bosanko

Titles: ISS Supervisor

Troy Bowe

Titles: Special Education Teacher

Britt Brill

Titles: Special Education Teacher

Brenda Bursek-Krekling

Titles: English Teacher

Melissa Butler

Titles: School Psychologist

Lisa Carnahan

Titles: Math Teacher

Mary Chic

Titles: Special Education Aide

Bert Christensen

Titles: Technology & Engineering Teacher

Rob Clark

Titles: Music Teacher

Brandon Claypool

Titles: Social Studies Teacher

Tricia Collins

Titles: School Counselor (Kr-Ra)

Diane Conrad

Titles: Hearing Specialist

Debbie Cronin

Titles: Instructional Technology Secretary

Chris Cutshall

Titles: Math Teacher

Michael Cyzak

Titles: English Teacher

Doreen Daniels

Titles: AP/Curriculum Secretary

Matthew Delagrange

Titles: Science Teacher

Aaron DeLassus

Titles: Special Education Teacher

Patti Dingee

Titles: Special Education Aide

Deanna Doyle

Titles: Special Education Teacher

Julie Eckhart

Titles: Business Teacher

Amy Franz

Titles: Alternative Education Program Coordinator

Jared Franz

Titles: Social Studies Teacher

Cindy Gates

Titles: Special Education Aide

John Gendron

Titles: District Administrator

Joseph Giorno

Titles: Math Teacher

Jessica Goodson

Titles: Special Education Aide

Jill Goodwin

Titles: Special Education Aide

Rose Green

Titles: Human Resource/Benefits Specialist

Megan Gregory

Titles: Special Education Aide

Jessica Grieser

Titles: Business Teacher

Tedd Grube

Titles: Art Teacher

Becky Haberkorn

Titles: Instructional Technology Computer Assistant

Cheryl Halladay

Titles: Family and Consumer Sciences Teacher

Karen Hand

Titles: Special Education Aide

Peter Haubrich

Titles: Associate Principal

Rebecca Heimstra

Titles: Special Education Aide

Mildred Henry

Titles: Special Education Aide

Catherine Hepworth

Titles: English Teacher

Ashlee Herriges

Titles: SOAR Teacher

Ann Hillman

Titles: Reading Specialist

Kim Hole

Titles: District Administrator Assistant

Cara Jahnke

Titles: World Language Teacher

Marcia Johnson

Titles: English Teacher

Jonathan Kao

Titles: Science Teacher

Gloria Kehl

Titles: Family and Consumer Sciences Teacher

Rebecca Kettler

Titles: Math Teacher

Kevin Kirch

Titles: Network Engineer

Michael Klimzak

Titles: Circulation Desk Library Aide

Amy Koszarek

Titles: Director of Learning and Innovation

Vincent Kuepper

Titles: Art Teacher

Denise Laabs

Titles: Family and Consumer Sciences Teacher

Jason Ladd

Titles: Science Teacher

Susan Lenci

Titles: Social Studies Teacher

Kerri Lewis

Titles: Social Studies Teacher

Jonathan Lindh

Titles: Athletic Director

Michael Lorentz

Titles: Special Education Aide

Jonathan Lutz

Titles: Math Teacher

Brynn Martin

Titles: Special Education Teacher

Lisa Maxon

Titles: Family & Consumer Science Teacher

Brenda McClure

Titles: Physical Education Teacher

Kyle McLeod

Titles: English Teacher

Tyson Mengel

Titles: Social Studies Teacher

Tim Merrill

Titles: Head Custodian

Rehana Mohammed

Titles: Science Teacher

Brian Monday

Titles: English Teacher

Jacob Morman

Titles: Physical Education Teacher

Dino Mujakovic

Titles: World Language Teacher

Thomas Neave

Titles: Assistant Principal

Kristen Nelson

Titles: Math Teacher

Debra Nicolo

Titles: English Teacher

Conner Olsen

Titles: School Counselor (Re-Z)

Kan Pai

Titles: Project Lead the Way (PLTW) Teacher

Amanda Pauloni

Titles: Special Education Teacher

Dan Peterson

Titles: Math Teacher

Trisha Peterson

Titles: Special Education Aide

Sheree Pfeuffer

Titles: Registrar

Debra Platts

Titles: Sub Coordinator/Attendance Secretary

Garrett Pongratz

Titles: Technology & Engineering Teacher

Amy Popp

Titles: English Teacher

Kari Radzik

Titles: 18-21 Special Education Program Coordinator

Jennifer Rederer

Titles: ISS Supervisor

Deirdre Reeves

Titles: Science Teacher

Emma Rhey

Titles: Special Education Aide

Paul Robertson

Titles: Science Teacher

Elisa Rosenick

Titles: School Counselor (F-Ko)

Casey Rude

Titles: School Resource Officer

Ashley Rupp

Titles: Food Service Director

Cassandra Sanders

Titles: World Language Teacher (French/Spanish)

Adam Scheele

Titles: Music Teacher